Wydarzenia

 

Wydarzenia

Koncert świąteczny zespołu Con Grazia

29.12.2015, godzina: 16:00

Lwówek Śląski, Sala Mieszczańska - ratusz

Wesołych Świąt

21.12.2015, godzina: 12:20

Lwóweckie Jasełka Uliczne

17.12.2015 - 19.12.2015

Lwówek Śląski, rynek miejski

17 GRUDNIA (CZWARTEK)
Kościół św. Franciszka
15.00 - OTWARCIE WYSTAWY POKONKURSOWEJ „DRZEWKO ŚWIĄTECZNE” (ORGANIZATOR - SZKOŁA PODST. NR 2)

18 GRUDNIA (PIĄTEK)
Kościół WNMP
18.00 - MSZA ŚWIĘTA
- OTWARCIE WYSTAW POKONKURSOWYCH: „SZOPKI BETLEJEMSKIE” ORGANIZATOR SZKOŁA PODST. W NIWNICACH), „DEKORACJE ŚWIĄTECZNE Z MASY SOLNEJ” (ORGANIZATOR - SZKOŁA PODST. NR 2)
- PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE W W WYKONANIU DZIECI I MŁODZIEŻY ZE STOWARZYSZENIA SREBRNA DOLINA W MOJESZU

19 GRUDNIA (SOBOTA)
Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2
  9.00 - 12.45 - DWÓJKOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - (ORGANIZATOR - SZKOŁA PODST. NR 2)
Ratusz - sień na parterze, Sala Mieszczańska
10.00 - 16.00 - GMINNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
Rynek miejski - scena
13.00 - KOLĘDY I PASTORAŁKI
15.00 - PARADA MIKOŁAJÓW
15.30 - KOLĘDY I PASTORAŁKI
17.00 - ORSZAK BETLEJEMSKI - PRZEKAZANIE MIESZKAŃCOM G i M LWÓWEK ŚLĄSKI BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU
           - ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Ratusz - sień na I piętrze
18.00 - KONCERT KOLĘD - CHÓR DZIECIĘCY (VELKÝ ŠENOV - CZECHY)

 

OD GODZ. 14.00 WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW JASEŁEK ULICZNYCH ZAPRASZAMY
NA GORĄCY BARSZCZYK I WIGILIJNE PIEROGI PRZY CHOINCE.

Recital Waldemara Zaborskiego

05.12.2015, godzina: 18:30

Sala małych form LOK, ul. Przyjaciół Żołnierza 5

WALDEMAR ZABORSKI to wybitny gitarzysta, wirtuoz, pedagog akademicki, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Krzysztofa Kossakowskiego, ukończył kursy mistrzowskie u Ichiro Suzuki z Japonii oraz Jad Azcoul z USA.

Laureat Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Esztergom, na którym kilka lat później wspólnie z dyrektorem artystycznym Laszlo Szendrey Karperem prowadził 150-cio osobową orkiestrę gitarową. Juror konkursów ogólnopolskich i miedzynarodowych.
Jest autorem wielu ciekawych aranżacji dokonanych dla potrzeb koncertowych duetu i na gitarę solo.

Gra na gitarze klasycznej, gitarze sześcio- i dziesięciostrunowej oraz na skrzypcach.

W programie lwóweckiego recitalu utwory: Hectora Villa - Lobos, Francisco Tarregi, Dilermando Reisa, Izaaka Albeniza, Rolanda Dyens, Roque Carbajo, Waltera Hainze w rytmach choro, tanga oraz hity filmowe i inne znane tematy.

Otwarcie wystawy akwareli Jerzego Borowca

05.12.2015, godzina: 18:00

Galeria

Jerzy Borowiec - doktor nauk weterynaryjnych, właściciel przychodni weterynaryjnej we Lwówku Śląskim. Maluje przede wszystkim techniką akwareli.

Rzadziej posługuje się farbami akrylowymi oraz pastelami. Jest członkiem Kolonii Artystycznej „Nowy Młyn„ w Szklarskiej Porębie oraz Stowarzyszenia Ars Longa w Kamiennej Górze. Jest autorem ponad trzydziestu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Swoje prace prezentował między innymi w Nowym Jorku, w Chrastavie - Czechy, Wilthen i Görlitz - Niemcy, oraz w miejscowości Hnusta - Słowacja. W kraju jego akwarele były wystawiane między innymi w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Dworku Goethego w Tarnowskich Górach, Panoramie Racławickiej we Wrocławiu, Tatrzańskim Centrum Kultury i Sportu w Zakopanem. Ważnymi miejscami, jak podaje autor, w których prezentował swe prace są także: Galeria Lotos w Kamiennej Górze oraz…... Galeria Klatka w Lwówku Śląskim.

Kraina Lodu - Mikołajki w LOK

04.12.2015, godzina: 16:00

Sala małych form LOK (BILETY WYPRZEDANE!!!)

BILETY WYPRZEDANE!!!

Koncert zespołu Castle Dreams

14.11.2015, godzina: 18:30

Sala małych form LOK, ul. Przyjaciół Żołnierza 5

Castle Dreams z powodzeniem istnieje od 7 lat. W stałym składzie zespołu jest twórca projektu gitarzysta Grzegorz Buczkowski oraz skrzypaczka Katarzyna Lipert.
Grupa wykonuje muzykę rockową z elementami folku. Grając własne kompozycje równie chętnie sięga po standardy rockowe, muzykę celtycką i dawną, często w nowych, zaskakujących aranżacjach.  Castle Dreams można było usłyszeć na wielu koncertach na terenie całego kraju i za granicą. Katarzyna Lipert reprezentowała grupę podczas 4 edycji programu Must Be The Music. Wiele koncertów spotkało się z dużą aprobatą wśród publiczności i pozytywnymi recenzjami w mediach.
Koncerty Castle Dreams to połączenie dynamicznych skrzypiec elektrycznych z wirtuozerską gitarą elektryczną, także energetycznych rytmów z melancholią i rozmarzeniem.
Grzegorz Buczkowski i Katarzyna Lipert współpracują także z niemieckimi, włoskimi, hiszpańskimi i francuskimi muzykami, (tj. Albert Dannenmann z Blackmore’s Night, Gaby Koss z Haggard, Ida Elena de Razza z Bare Infinity) z którymi nagrali debiutancki album dla zespołu Cantus Lunaris.
W dorobku Castle Dreams są dwie płyty: „Rose Of The Island” – cover album inspirowany muzyką celtycką, irlandzką, który zawiera muzykę filmową oraz utwory Blackmore’s Night i Castle Dreams, a także „Tower” – oprócz autorskich kompozycji album zawiera własne, intrygujące wersje standardów rockowych.

Otwarcie wystawy rysunku Tadeusza Suskiego

14.11.2015, godzina: 18:00

Galeria "Klatka", LOK, ul. Przyjaciół Żołnierza 5

Urodzony w 1948 r. w Jaworze, mieszka w Kamiennej Górze, malarz, farmaceuta. W roku 1964 pobierał lekcje rysunku i malarstwa u Antoniego Brade w jego jaworskiej pracowni. Od wielu lat kolekcjonuje obrazy swojego mistrza i nauczyciela. Malarstwem zajmuje się od 1978 r., tworzy cykle obrazów inspirowane naturą, pejzażem, architekturą, w których ujawnia się fascynacja polskim koloryzmem. Związany jest ze środowiskiem twórczym Kamiennej Góry, jest członkiem stowarzyszenia "Nowy Młyn" Kolonia Artystyczna.
Tworzy w technikach: olej, akryl, rysunek, tempera, akwarele. Uczestniczy w plenerach malarskich, przeglądach plastyki, konkursach i wystawach: w Kamiennej Górze, Zgorzelcu, Boguszowie - Gorcach, Krzeszowie, Bogatyni, w zbiorowej wystawie "Plastyka Artystów Euroregionu Nysa" w Jaworze, Vierzon we Francji, środowiskowych wystawach farmaceutów we Wrocławiu, w Ogólnopolskim Turnieju Malarskim w Wałbrzychu. Laureat IV nagrody na III Dolnośląskim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej 2004. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeum w Kamiennej Górze, muzeum w Jaworze oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. 27 grudnia 2004 r. jako pierwszy farmaceuta w Polsce i pierwszy mieszkaniec Kamiennej Góry otworzył galerię autorską "Galeria Rynek 5". Od 2006 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu.
"Moje prace zachowują charakter szkicu i studium. Jest w nich niedopowiedzenie, niedopełnienie i właśnie ono pozostawia tworzącemu i odbiorcy pole do wyobraźni. Z tej pobieżnej maniery rodzi się efekt ogólny, wystarczający, aby widz przypomniał sobie oryginał. Pozostawiam ciekawemu oku i żywej inteligencji dopełnienie tego, co jest zaledwie szkicem."

Zdolny Powiat zDolnego Śląska

08.11.2015, godzina: 12:00

Ratusz w Lwówku Śląskim - sień, Sala Mieszczańska, parter

„Zdolny Powiat zDolnego Śląska”

W ramach tegorocznego Święta Województwa Dolnośląskiego Powiatowe Centrum Edukacji wraz z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną i Lwóweckim Ośrodkiem Kultury zapraszają na imprezę „Zdolny Powiat zDolnego Śląska”.

Dając początek nowej tradycji chcemy, aby ten dzień stał się prawdziwym świętem mieszkańców Powiatu Lwóweckiego.

Ustanowienie tego święta było i jest istotnym krokiem w umacnianiu tożsamości regionalnej mieszkańców Dolnego Śląska, a jego obchody okazją do prezentacji walorów i atutów naszego regionu.

Impreza „Zdolny Powiat zDolnego Śląska” odbędzie się w niedzielę 8 listopada 2015r. w Ratuszu we Lwówku Śląskim. Sień ratusza stanie się swego rodzaju miniaturą regionu. W jednym miejscu staną stoiska promocyjne gmin Powiatu Lwóweckiego.

Uczestnicy imprezy będą mogli m.in. podziwiać występy artystów powiatu lwóweckiego, „posmakować’ produktów lokalnych, obejrzeć filmy ukazujące walory poszczególnych gmin tworzących powiat. Tego dnia pokażemy, że mieszkamy w ciekawym i atrakcyjnym miejscu na Dolnym Śląsku.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu lwóweckiego na wspólne świętowanie!

Halloween Party i konkurs plastyczny

30.10.2015, godzina: 16:00

Sala małych form LOK

Konkurs plastyczny "Straszny Lampion Halloween”

Coraz bliżej „Halloween”, święto rozrywki z dreszczykiem, dzień zjaw i upiornych twarzy wycinanych w dyniach. Dla nas jednak nie straszne żadne potwory!
Mroki „Halloween” spróbujmy rozjaśnić fantastycznym „Strasznym Lampionem”

Organizator konkursu:
Lwówecki Ośrodek Kultury
59-600 Lwówek Śląski
 ul. Przyjaciół Żołnierza 5
   
Konkurs jest integralną częścią „Halloween Party” organizowanym w LOK w dniu 30 października 2015r. w sali małych form o godz.16.00

Celem konkursu jest:
- zapoznanie dzieci z obyczajami i tradycjami krajów anglojęzycznych
- rozwijanie u dzieci postawy tolerancji do kultury innych krajów
- rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni plastycznej u dzieci poprzez wykorzystywanie  
  różnorodnych technik plastycznych
Uczestnicy konkursu:
- uczniowie szkół podstawowych.
Technika wykonania lampionów:
- prace przestrzenne wykonane z  różnych materiałów: papier, tektura, glina, szkło, drewno  
  warzywa, owoce itd.,  z umieszczonym w środku źródłem światła (ze względów
  bezpieczeństwa nie zaleca się użycia świec, podgrzewaczy i innego otwartego ognia do  
  oświetlenia lampionów)
Format prac:
- dowolny
Kryteria oceny:
- zgodność z tematem i celami konkursu
- oryginalność
- estetyka wykonania  

Prace należy przynieść na „Halloween Party” odbywające się w sali małych form LOK
w dniu 30 października 2015 r. o godzinie 16.00.
Prace konkursowe oceniać będzie niezależne jury, którego decyzja jest nieodwołalna.
Laureaci konkursu – zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody i dyplomy.
Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w trakcie „Halloween Party”.  

Informacje o konkursie udzielają: Sekretariat LOK  tel:  75 782 45 32 Joanna Jobda-Olechowska tel: 75 782 45 32 wew.233
Regulamin konkursu dostępny jest również na stronie www.lok.lwowekslaski.pl

...
Zamknij X

Portal internetowy wykorzystuje informacje przechowywane w przeglądarce internetowej w formie tzw. 'cookies'.
Poruszając się po naszej stronie internetowej wyrażacie Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas 'cookies'.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.